• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-11-14
 • AKP'li Şahap Kavcıoğlu: “Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler”

  AKP’nin OHAL KHK’siyle ihraç ettiği akademisyenler ve cezaevindeki gazetecilere ilişkin gerçek niyetini kusarak en açık ifadeyle ‘yaşama hakları bile yok’ diyen AK Partili Şahap Kavcıoğlu “Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler, bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler” dedi.

   

  Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Avrupa Birliği bütçesi üzerinde söz alan AK Parti Bayburt Milletvekili Şahap Kavcıoğlu, HDP’nin Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ne verdiği raporu eleştirerek ‘gammazcılık’ suçlamasında bulundu. Raporda, akademisyenler ve gazetecilerle ilgili ifadeleri eleştiren Kavcıoğlu konuşmasında şunları söyledi:
   

  Akademisyenler ve gazeteciler’ diyorsunuz. Bakın, şöyle bir ifadeyi yazan akademisyene bu ülkede ne yapılması gerekiyor: Kasıtlı ve planlı kıyım… Türkiye’nin kıyım yaptığını söylüyor bir akademisyen. Bu bildirinin altına imza atan hiçbir akademisyenin Türkiye’de akademisyenlik yapmaya hakkı yok. Türkiye’nin öğrencilerine ders anlatmaya hakkı yoktur.”

   

  Kendisinin de akademisyenlik yaptığını hatırlatan Kavcıoğlu şöyle devam etti: “Türkiye’yi böyle karalayacak, Türkiye’nin kıyım yaptığını, katliam yaptığını yazacak, altına imza atacak. Kimlerle beraber yapıyor bunu? Devlete böyle bir ihanet olur mu ya? Bu bildiriye imza atan hiçbir akademisyene, siyasetçiye, gazeteciye hiçbir ülkede yaşama hakkı bile vermezler, bırak hapishaneyi yaşama hakkı vermezler.”

   

  “YAŞADIĞIMIZA ŞÜKÜR”

   

  HDP Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Kavcıoğlu’na “İyi valla, yaşadığımıza çok şükür!” yanıtı verirken, HDP’li Garo Paylan ise “Siz bu kafayla bu Bakanlığa bütçe vermeyin” diye seslendi.