• Paylaş

  KATEGORİ : İŞÇİ SINIFI

  Eklenme tarihi : 2018-01-12
 • İnşaat işçisi S.A. geçinemediği için kendini TBMM önünde yakmaya çalıştı

  Modern insanın büyüklüğü karşı çıkışında yatar. Bir kelime etmekten aciz, tepkisiz bir kalabalığın önünde kendini canlı canlı ateşe atan ya da elinde pankart, sloganlar atarak meydanlara yürüyen ve tüm namussuz ve tanrısızlara hayır diyen insanlara şükürler olsun.

   

  Bir insanın hissedebileceği en büyük fiziksel acıların başında yanmak gelir. Birinin, birkaç saniye bile tahammül edilemeyecek sıcaklığı dakikalarca vücudun herhangi bir bölgesinde hissetmeyi göze alacak kadar anlatmak istediği ne olabilir? Her ne ise, en az ateşin sıcaklığı kadar yakıcı olduğu kesin.

   

  Bugün, TBMM Dikmen girişinin yaklaşık 50 metre yukarısında bulunan Meclis Hastanesi önüne elindeki benzin bidonuyla gelen 39 yaşındaki S.A. maddi sıkıntılar nedeniyle kendini ateşe vereceğini söyledi.

   

  Geçinemediğini belirten inşaat işçisi S.A. benzini başından aşağı döktükten sonra çakmağı ateşledi. Meclis polislerinin hızlıca müdahale etmesiyle S.A.’nın alev alan kıyafetleri söndürüldü. Kafasının sol tarafında yanık olduğu belirlenen S.A. olay yerine gelen ambulansla Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

   

  Sebze tezgahı elinden alındığı için kendini ateşe vererek yaşamını yitiren 26 yaşındaki Tunus'lu Muhammed Buazizi, 2013 yılında Fatih Belediyesi önünde kendini yakmak isteyen seyyar satıcı Osman Gürbüz, bugün TBMM önünde kendini ateşe veren inşaat işçisi S.A. ... Tüm bu işçilerin ortak noktası, belki de yaşam koşullarının, gerçek ateşten çok daha yakıcı hale gelmesiydi.