• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-06-17
 • Uludere'nin Yemişli köyünde öğretmenlik yapan Gökçen T. bu sefer de kalaşnikoflu fotoğrafını paylaştı

  Öğretmenlik mesleğinin gerek çalışma ve yaşam koşulları gerek müfredat ablukası gerekse neoliberal değerler sisteminin yarattığı bütünsel dönüşümün etki alanına girenlerce deyim yerindeyse tüm idealist kimliğinden arındığı bu koşullarda bazı olaylar insanı her şeye rağmen hayrete düşürmeye devam ediyor. Öğrencilerini istismar eden öğretmenler, öğrencilerine ırkçı-gerici söylemlerle “idam isteriz” dedirterek ip sallandıranlar, arkadaşlarını ihbar edenler…

   

  Bu mide bulandırıcı balçıkta soluk alıp veren Gökçen T.,gibi “vakaları” da atlamamak lazım. Şırnak'ın Uludere ilçesi Yemişli köyünde öğretmenlik yapan Gökçen T., daha önce Cizre yakılıp yıkıldığında, 200’ü aşkın insan katledildiğinde gerçekleştirdiği paylaşımlarla da gündeme gelmişti.

   

  Sık sık öğrencilerinin eline tutuşturduğu Türk bayrağı ile poz veren bu öğretmen müsveddesi en son kalaşnikofla fotoğraf çekip, "O naif ve çıtı pıtı görüntümün altında neler var. Küçükken tekvando eğitimi almışım birde. Bana yaklaşırken bir kez daha düşünün. Yakan güneşe silah sıkarız, bombayı ayağımızla kontrol ederiz. Çünkü Adanalıyız” notuyla sosyal medya hesabından paylaştı.

   

  Fotoğrafın altına “Tabi ki gerçek silahımız öncelikle kalem ve eğitim” yazan Gökçen T.’nin o kalemi nasıl kullandığını, eğitimden ne anladığını söylemeye gerek yok.

   

  Tabanca şeklinde anahtarlık paylaşımı

   

  Dihaber’de yer alan haberde Gökçen T.’nin başka bir paylaşımında ise tabanca şeklindeki anahtarlık fotoğrafı paylaştığı ve anahtarlığı öğrencisinin kendine hediye ettiğini ileri sürerek fotoğrafın altına, "Öğrencim bugün yanıma geldi. Sevebileceğiniz iki hediye getirdim dedi. Güneşe silah sıkan bir şehirden olmak böyle bir şey galiba" yorumunu yazdığı belirtildi. 

   

  ‘Burası Cizre akıllı olun’

   

  Aynı haberde ırkçılık zehriyle sarhoş olup insanlığını-vicdanını tümüyle yitiren bu zavallının Sokağa çıkma yasağında 200’ü aşkın insanın yaşamını yitirdiği ve binlerce evin yerle bir edildiği Cizre ile ilgili paylaşımında da, yayınladığı Cizre görüntüsünün altına "Bir bayrak bir şehre bu kadar mı güzel yakışır. Burası Cizre akılı olun" ile "Birgün Cizre'yi böyle göreceğimizi biliyordum zaten. Bir şehre bayraklar, ölürüm Türkiyem bağırışları bu kadar mı yakışır" yorumunda bulunduğu aktarıldı. 

   

  Neyse ki…

   

  Neyse ki durum bundan-bunlardan ibaret değil. Bu gerici ve yozlaştırıcı abluka henüz tüm öğretmenleri yutmadı. Mesleğini toplumsal ideallerle, severek yapan binlerce öğretmen var. Rejimin varlıklarından rahatsız olduğu, ihraç ettiği/etmeye çalıştığı binlerce öğretmen…

   

  İşte bunu istiyorlar

   

  İşte şimdi yapılmak istenen onların tümünün ihraç edilmesi ve eğitimci kadrosunun bu yozlaşmış, ırkçı-faşist kadrolarla, ENSAR’daki sapık kafalarla, TÜRGEV kafasıyla doldurulmak isteniyor.