• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-11-14
 • IŞİD'ten temizlenen Rakka’da Konya B.B'ne ait iş makinesinin bulunmasına ilişkin yapılan açıklamanın yalan olduğu ortaya çıktı

  IŞİD çetelerinden temizlenen Rakka’da AKP’li Konya Büyükşehir Belediyesi’nin iş makinesinin bulunmasına ilişkin belediyeden yapılan açıklamanın yalan olduğu ortaya çıktı.

   

  Rakka'da görüntülenen Konya Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makinesine ilişkin açıklama yapan belediye yetkilileri, "Araç kapısının üzerindeki logo bizim yaklaşık 15 yıl önce kullandığımız bir logoydu. Onlar çok eski araçlar. 20-30 yıllık. Bizim öyle, araç kapısının üzerindeki gibi logomuz yok. Biz 2004 yılından beri farklı bir logo kullanıyoruz. Muhtemelen bizim eski hurdaya çıkmış araçlarımız ihale ile satılıyor. O araçlardan biri olabilir. Doğru mu, değil mi araştırıyoruz. Konuyla ilgili gün içinde resmî açıklama yapacağız” demişti.

   

  Ancak, Konya Büyükşehir Belediyesi'nin yalan söylediği kısa sürede açığa çıktı. Çünkü belediyenin kullandığı yeni çöp kamyonları ile Rakka'da bulunan iş makinesinin üzerindeki logo aynı.