• Paylaş

  KATEGORİ : GÜNCEL

  Eklenme tarihi : 2017-11-14
 • Elazığ Cezaevi'nde kadın tutsaklar saldırıya uğradı, bir tutsak kan kustu

  Baskı ve işkencelerle gündemden düşmeyen Elazığ T Tipi Cezaevi’nde kadın tutsaklar gardiyanların saldırısına uğradı, saldırıda Suruç Katliamı’ndan yaralı kurtulan İlke Başak Baydar’ın kan kustuğu öğrenildi.

   

  Cezaevindeki devrimci tutsaklara “terör kartı” takmaları dayatılıyor. Kartı takmayı kabul etmeyen tutsaklar bu nedenle görüş-telefon-revir-kargo almak için koğuş dışına çıkamıyor. Tutsaklara ayrıca ayakta sayımın dayatıldığı cezaevinde en son A Takımı olarak tabir edilen gardiyan ekibi tarafından saldırı düzenlendiği Av. Hüseyin Aygün’ün Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla öğrenildi.

   

  Twitter hesabından dün akşam bir açıklama yapan Aygün saldırıyı şu sözlerle duyurdu:

   

  Bugün Elazığ T Tipi Ceza İnfaz Kurumu'nda politik kadın tutukluları ziyaret ettim. 2 aydır görüşe çıkmayan toplam 3 koğuşta kalan kadın tutukluların neler talep ettiğini ve T Tipi hapishane müdürlüğü ve özellikle 'A Takımı' adlı grubun kadınlara reva gördüğü muameleyi yarın ayrıntılı yazacağım. Dayak ve kötü muamele görenler içinde IŞİD'in Suruç katliamından yaralı kurtulan İlke Başak Baydar da var. Baydar, saldırı sonrası kan kusmuş. Korkunç...